A A A

Cichlidy patria, vzhľadom k svojim úžasným farbám a početnosti druhov, medzi najobľúbenejšie akváriové rybičky. Aby títo pestrí exoti akvárií zostali dlhodobej kondícii, je potrebné špeciálne krmivo.

Či malé alebo veľké, prúžkované alebo vzorované, bylinožravé alebo čisté dravce - sú cichlidy so svojimi cca 2000 druhmi, známe tiež ako tlamovce, jedným z najpočetnejších druhov rýb vôbec. Predstavujú sa nielen svojim nádherným zovňajškom, ale aj zaujímavým správaním obohatia každé akvárium.


V prírode nachádzajú ryby široký výber rôznych zdrojov potravy. Medzi ne patria napríklad hmyzie larvy, červy, malé kôrovce, riasy a rôzne vodné rastlinstvo. Cichlidy sú ako skutočný špecialisti na krmivá. Ich zvyky hľadania potravy sú uspôsobené prirodzenému prírodnému prostrediu. Akvaristi musia toto pri voľbe krmiva bezpodmienečne zohľadniť. Ak je krmivo zle stráviteľné, je rybami vyvrhnuté späť. To zaťažuje vodu a podporuje rast patogénnych baktérií.

Sera Cichlid Red XLPreto pre správny druhový chov cichlíd je dôležití krmivo, ktoré spĺňa rôzne potreby výživy, je ľahko stráviteľné a nevykazuje žiadne zakalenie vody. Presne tieto nároky spĺňa novinka v krmivách Sera Cichlid Green XL a Cichlid Red XL na 100 percent.

Obidva výrobky sú plávajúce tvarovo stabilné granule. Nerozpadajú sa vo vode a zostávajú tak aj po potopení, sú pre ryby atraktívne. Vďaka špeciálnemu zloženiu a kvalitným surovinám sú krmivá nielen veľmi chutné, ale aj ľahko stráviteľná. Zaťaženie vody je preto výrazne znížené.

Cichlid Green XL aj Cichlid Red XL obsahujú probioticky účinkujúci Mannan-oligosacharid (MOS). To je špeciálny uhľohydrát, ktorý sa získavaja z bunkových stien určitých druhov kvasníc. To posilňuje vlastný imunitný systém živočíchov. Navyše podporuje MOS ich črevnú flóru a tiež prirodzené vyfarbenie. Tak zostávajú cichlidy dlhodobo zdravé a potešia svojím pestrým „ošatením“ srdce každého akvaristov.

Sera Cichlid Red XL 10L

Sera Cichlid Green XL Sera Cichlid Green XL 10L
• Základné krmivo pre väčšie, prevažne bylinožravé a riasožravé tlamovce
• Vyšší podiel riasy spirulina

Sera Cichlid Red XL 10L
• Základné krmivo pre väčšie prevažne mäsožravé tlamovce a všežravce
• Vyšší podiel proteínov a Omega mastných kyselín

ifauna
ifauna