Kone

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 1.5.2017

Národný žrebčín Vás pozýva na „Tradičný deň otvorených dverí“ 1.5.2017

Program:

08.00 h. Odchod mimoriadneho vlaku z hlavnej stanice je o 8:00
Trasa Bratislava hl.st.- Úľany nad Žitavou - Zlaté Moravce - Topoľčianky a späť. Výlet vlakom do Topoľčianok usporiadáva
Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava, Informácie o voľných miestach - telefón: 0905372826, poprípade 20 minút pred odchodom vlaku
Cena lístka na vlak tam a späť je 10,- EUR dieťa a 14,- EUR dospelý
Čítať ďalej...

Po 20 rokoch sa vráti do Šamorína Dunajský pohárPočas dvoch augustových víkendov, Šamorín opäť ožije jazdeckým športom. Predstaví sa viac než 900 jazdeckých dvojíc z vyše 30 krajín.

Toto podujatie, so širokou škálou súťaží parkúrového skákania, z ktorých medzi najvýznamnejšie patria CSI 2*, počas prvého víkendu od 14. do 17. augusta a CSI3*, ktoré sa uskutočnia v termíne od 21.- 24. augusta nadchlo športovcov aj z tých najvzdialenejších krajín, ako napríklad Nový Zéland, Bermudy, Brazília, Kolumbia, Čile, či USA.

Čítať ďalej...

Celý areál je výnimočný. Slovensko môže rátať s tým, že ho začne navštevovať svetová jazdecká elita.V Šamoríne otvorili víkendovými pretekmi Hipo arénu, zameranú na všetky druhy jazdeckých konských športov, parkúr, dostihy, drezúru, ako aj vytrvalostné jazdecké preteky.

„Celý areál je výnimočný. Slovensko môže rátať s tým, že ho začne navštevovať svetová jazdecká elita. Už v auguste sa sem chystajú vrcholoví predstavitelia európskej jazdeckej federácie,“ uviedol tvorca dizajnu celého areálu Arno Gego z Aachenu (Nemecko).

Čítať ďalej...

Prírodný liek: Kapusta pre kone Jej liečivé sily sú známe od pradávna.

Dlho bola jedlom chudobných napr. v povojnových rokoch,v obdobiach hladu,kedy bola vždy na stole.

Dnes je kapusta na celom svete pochúťkou ,či už čerstvá,alebo uvarená a je to zdravá lahôdka.Odporúčanie expertov výživy-jedzte viackrát do týždňa jednu porciu kapusty.
Kapusta obsahuje vitamíny C,B1, B2,B12,minerály,železo,vápnik,kalium,mliečne kyseliny najviac v surovom stave. Kapusta je protirakovinová,ničí baktérie. Je to ideálny potravina pri zlom trávení a žalúdočných problémoch. Zvyšuje imunitný systém a reguluje trávenie.
Znižuje obsah cukru v krvi.Je ideálna pri diétach a vysokom krvnom tlaku.
Má málo kalórií a je sýta.

Prírodný liek: Kapusta pre kone

Čítať ďalej...

Další transport je opět naplánován na příští léto, ale přípravy jsou v plném proudu. Čtyři klisny koně Převalského přicestovaly na počátku prosince do Prahy jako vážné adeptky na transport do Mongolska, naplánovaný na červen, případně červenec příštího roku. Přípravy na Návrat divokých koní 2014 jsou v plném běhu.

S koněm Převalského, posledním divokým koněm vůbec, se svět seznámil v roce 1881 a o necelých sto let později byl ve volné přírodě zcela vyhuben. Přežil jen v lidské péči, na čemž má mimořádnou zásluhu pražská zoo, která od roku 1959 vede celosvětovou plemennou knihu tohoto druhu. Za vedení profesora Veselovského se stala i jedním z hlavních iniciátorů jejich návratu do Mongolska.

Čítať ďalej...

Ďalšie články...

Strana 1 z 3