A A A

Základné poznatky

Žalúdok koní neustále produkuje žalúdočnú kyselinu na pomoc pri trávení, čo je v kontraste s nami ľuďmi, pretože nám sa tvorí žalúdočná kyselina len pri príjme potravy.

NutriScience GastroCarePri pasení

Pri normálnom spôsobe kŕmenia strávia kone väčšinu času na trávnatých pastvinách a lúkach. V prípade, že je to možné, strávia tam počas dňa až 22 hodín. Na pastvinách majú zabezpečený prístup k čerstvej šťavnatej tráve. Vďaka tejto tráve a pomalému dokonalému prežutiu potravy sa im vytvára dostatočné množstvo slín, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu v žalúdku. Medzi ďalšie výhody prijímania  potravy na pastvine je rovnomerné množstvo stravy obsiahnuté v žalúdku počas celého dňa.Pri týchto optimálnych podmienkach pracuje žalúdok koní správne, vďaka čomu je kôň pokojný a podáva  dobrý výkon. Zmeny v kŕmení

Počas ročných období, pri tréningoch, cestovaní a súťažiach sa mení aj spôsob a pravidelnosť kŕmenia. Kŕmenie sa zredukuje na dva až tri krát denne, čo má za následok zníženú tvorbu slín.
Množstvo produkovaných žalúdočných kyselín ostávarovnaké, avšak množstvo produkovaných slín je oveľa nižšie a tak chýba prirodzený spôsob neutralizácie žalúdočných kyselín. Dochádza tým k prekysľovaniu žalúdka a aj tenkého čreva. To je dôvod prečo 60% športových a predvádzacích koní a viac ako 90% dostihových a závodných koní má tráviace problémy.
Ignorovaním týchto problémov sa stav môže ešte zhoršiť, spôsobovať koliku a žalúdočné vredy .NutriScience GastroCare

Tráviace ťažkosti spôsobujú
• podráždenie, nervozitu a nestále chovanie
• nedostatočné vstrebávanie krmiva, vitamínov a minerálov
• strata váhy, svalovej hmoty a výkonnosti
• slabé a nestále športové výkony
• prejavy ako škrípanie zubov alebo hryzenie do ohrady
• žalúdočné vredyNutriScience GastroCare 
Ochrana a liečba

Odstránenie žalúdočných problémov vedie k normálnej funkcii žalúdka a k stabilným športovým výkonom. Riešenie týchto problémov spočíva v neutralizácii a absorbovaní žalúdočnej kyseliny a  následného rýchleho obnovenia  výstelky žalúdka. Vyriešenie týchto problémov je možné napríklad aplikovaním produktom GastroCare od spoločnosti Nutriscience.
GastroCare zahŕňa všetky tieto kroky na neutralizáciu a regeneráciu žalúdku. Prípravok je odporúčaný aj počas súťažného obdobia. Na použitie tesne pred súťažou a priamo počas súťaží je vhodné použiť špeciálne balenie orálneho gélu 2 x 60 ml.


1. Neutralizovanie
Zložky obsiahnuté v GastroCare nahrádzajú funkciu slín a tým vyrovnáva a neutralizuje množstvo žalúdočnej kyseliny. Týmto dochádza k ochrane vrchnej časti žalúdka, ktorý nemá žiadnu ochrannú výstelku. Každá dávka GastroCare poskytuje približne 6 hodín ochrany.

NutriScience GastroCare
GastroCare obsahuje lecitín/pektín jablčnej vlákniny, ktorý pohlcuje prebytočné množstvo kyseliny a chráni tak výstelku žalúdka od žalúdočnej kyseliny. Vďaka tomu sa môže výstelka žalúdka lepšie a rýchlejšie regenerovať.
Glutamín ktorý je obsiahnutý v GastroCare poskytuje základný zdroj energie pre rýchlu obnovu a regeneráciu žalúdočnej výstelky.

NutriScience GastroCare
Rýchla úľava a regenerácia žalúdka

2. Absorbovanie
GastroCare obsahuje lecitín/pektín jablčnej vlákniny, ktorý pohlcuje prebytočné množstvo kyseliny a chráni tak výstelku žalúdka od žalúdočnej kyseliny. Vďaka tomu sa môže výstelka žalúdka lepšie a rýchlejšie regenerovať.

GastroCare3. Obnovovanie
Glutamín ktorý je obsiahnutý v GastroCare poskytuje základný zdroj energie pre rýchlu obnovu a regeneráciu žalúdočnej výstelky.

Viac informácii o produkte

Balenia:
1,8 kg a 3 kg balenia vo forme bieleho prášku, v znovu-uzatvárateľnom obale s odmernou naberačkou
2 x 60ml striekačka pre perorálnu aplikáciu. Gél má jablkovú príchuť.


NutriScience EU je výhradný zástupca produktov spoločností NutriScience® a NutriPet® pre Slovensko a Českú Republiku. 

NutriScience EU, Dipl.-Ing. Michal Hanuliak PhD.,
Kysucký Lieskovec 533, 023 34 Kysucký Lieskovec, Slovenská Republika
Tel./Fax: +421 (0)414213757, Mobil: +421(0)948 410 173
E-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.