A A A

Prírodný liek: Kapusta pre kone Jej liečivé sily sú známe od pradávna.

Dlho bola jedlom chudobných napr. v povojnových rokoch,v obdobiach hladu,kedy bola vždy na stole.

Dnes je kapusta na celom svete pochúťkou ,či už čerstvá,alebo uvarená a je to zdravá lahôdka.Odporúčanie expertov výživy-jedzte viackrát do týždňa jednu porciu kapusty.
Kapusta obsahuje vitamíny C,B1, B2,B12,minerály,železo,vápnik,kalium,mliečne kyseliny najviac v surovom stave. Kapusta je protirakovinová,ničí baktérie. Je to ideálny potravina pri zlom trávení a žalúdočných problémoch. Zvyšuje imunitný systém a reguluje trávenie.
Znižuje obsah cukru v krvi.Je ideálna pri diétach a vysokom krvnom tlaku.
Má málo kalórií a je sýta.

Prírodný liek: Kapusta pre kone

Kapusta pre kone.

Pri kŕmení dva až tri listy kapusty inak je tu nebezpečenstvo koliky.

Vynikajúca je najmä na vonkajšie použitie pri zápaloch každého druhu.,pri ranách preležaninách,pri popáleninách,pohmoždeninách pri reume ,artritíde,pri chronických ochoreniach,čerstvých a zle hojacich sa ranách a je to výborná podporná liečba pri problémoch so šlachami a kĺbmi.

Použitie:

Najviac vitamínov obsahujú najzelenšie listy. Umyjú sa,z listov sa odstránia tvrdé vlákna,kuchynským valčekom,alebo fľašou sa povalcujú do mäkka. Nimi sa obalí postihnuté miesto a zafixuje sa bandážou.Listy sa nechajú pôsobiť 6-8 hodín a môžu sa vymeniť.Je to veľmi lacná,ale veľmi efektívna procedúra liečenia.

Takisto sa dá použiť i na ľudí.