Po 20 rokoch sa vráti do Šamorína Dunajský pohárPočas dvoch augustových víkendov, Šamorín opäť ožije jazdeckým športom. Predstaví sa viac než 900 jazdeckých dvojíc z vyše 30 krajín.

Toto podujatie, so širokou škálou súťaží parkúrového skákania, z ktorých medzi najvýznamnejšie patria CSI 2*, počas prvého víkendu od 14. do 17. augusta a CSI3*, ktoré sa uskutočnia v termíne od 21.- 24. augusta nadchlo športovcov aj z tých najvzdialenejších krajín, ako napríklad Nový Zéland, Bermudy, Brazília, Kolumbia, Čile, či USA.

 

Samozrejme, ako bývalo zvykom aj pred dvadsiatimi rokmi pretekári z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Ruska a Rakúska potešia svojou účasťou.

Novovybudovaný areál Hipoarény, jedným z elementov komplexu Elements Resort, poskytne pretekárom len tie najlepšie podmienky.

Všetko pre jazdectvoHipoaréna je najrozľahlejšou časťou rezortu, ktorá sa od mája 2014 stala dejiskom niekoľkých významných pretekov, ktorých organizácia bola pod taktovkou domovského Jazdeckého klubu NAPOLI.

S rozlohou viac než 40 hektárov je jednou z najmodernejších a najkomplexnejších jazdeckých arén v strednej Európe. Tento titul jej patrí právom.

Pýši sa tromi trávnatými, tromi pieskovými kolbiskami jedinečných tvarov a rozmerov, ktoré sa zapíšu do histórie Dunajského pohára. V areáli sa nachádza aj dostihová dráha s dĺžkou 1 656 m a šírkou 18 m.


Všetky plochy sú zárukou bezpečnosti pre kone aj jazdcov v každom po časí. Aréna vznikala v spolupráci s najznámejším nemeckým dizajnérom Arno Gegom, z nemeckého mesta Aachen.

Súčasťou areálu je 40 klubových, 440 letných a 198 zimných stajní, dve kryté jazdecké haly a moderne vybavená veterinárna časť.

Návštevníci si tu zaiste prídu na svoje. Preteky tohto ušľachtilého športu ako aj sprievodný program si budú môcť pozrieť z hlavnej alebo vedľajšej tribúny, ktoré poskytujú sedenie pre vyše 2 600 osôb.

Naviac v areáli nájdu množstvo bufetov a štýlovú reštauráciu Farrier’s.