Psi

Keď začujete hlas svojho kamaráta, viete si ho hneď predstaviť, dokonca z tónu reči viete aj vycítiť, akú má náladu. Maďarskí vedci tvrdia, že podobne na ľudské zvuky reagujú aj psy. Emocionálne nabité zvuky ako smiech či plač vyvolávali podobnú spätnú väzbu u ľudí aj pri psoch.

Magnetická rezonancia podľa štúdie v Current Biology ukázala, že psí mozog sa pri prijímaní takýchto zvukov správa takisto ako ľudský.
„Psy a ľudia žijú v podobnom sociálnom prostredí. Takže nás zaujímalo, či dokážu psy z ľudského hlasu získať aj nejaké sociálne informácie,“ hovorí pre magazín Science Attila Andics, neurológ z Maďarskej akadémie vied na Univerzite Loránda Eötvösa v Budapešti.
Ide o prvú porovnávaciu neurozobrazovaciu štúdiu neprimátov a ľudí.

Čítať ďalej...

Pre väčšinu budúcich majiteľov štvornohých priateľov  - psíkov – nie je podstatné z akých predkov pochádzajú a koľko rokov sa vyvíjali a iné ďalekosiahle štatistiky.
Dôležité ale je aký sú dnes, ako vyzerajú, aký majú charakter a využitie.
Šľachtenie psov sa stalo vedou a čiastočne ľudským rozmarom, sprevádzaným módou. Výsledok je však nie vždy uspokojujúci. Príroda je skoro vždy silnejšia. Šľachtenie nových plemien psov podľa konkrétnych požiadaviek využitia čiastočne spôsobilo aj to, že už dnes je veľmi málo pôvodných plemien s typickými vlastnosťami a charakterom psa, bez civilizačných chorôb, degeneračných dedičných vád a reprodukčných obmedzení.

Čítať ďalej...

Katalánský ovčák je starobylé plemeno pocházející z Katalánska, které leží na území dnešního Španělska. Jedná se o velmi schopného a pracovitého psa, jež vyniká svojí samostatností, ale zároveň i výbornou spoluprací s psovodem. Během odpočinku je to ohromný kliďas, který nepohrdne láskyplným pomazlením se svojí rodinou.

Katalánský ovčák byl po staletí využíván jako ovčák u dobytka a hlídač farmy či majetku v Katalánsku. Hrál také velmi důležitou roli během Španělské občanské války (1936–1939), kdy byl používán k vyhledávání zraněných osob a také k doručování zpráv.
Čítať ďalej...

Milí naši priatelia, 
na známosť sa týmto dáva, že 17.9.2016 sa uskutoční už 3. ročník podujatia Orieškiáda Žitného ostrova (OŽO 2016). 
Aj vďaka Vám, ktorí ste sa zúčastnili predchádzajúcich ročníkov, sa naša Orieškiáda pomaly stáva tradíciou a spoločne sa tešíme na septembrový víkend, aby sme spolu s rodinami strávili príjemný deň v spoločnosti našich zvieracích kamošov. 

Opäť bude toto podujatie a výťažok z neho venované našim rozkošným útulkáčom, ktorých Vám predstavíme nielen na pódiu, ale budú sa počas celej akcie medzi Vami aj pohybovať :)

Samozrejme okrem hlavnej súťaže o Najkrajšieho orieška Žitného ostrova sú pripravované nasledovné kategórie:
- junior do 9 mesiacov
- dospelí psi nad 9 mesiacov
- dospelé fenky nad 9 mesiacov
- dieťa a pes
- "predveď sa"
- veterán (8+ rokov)
Čítať ďalej...

tic - clipTic – clip - bioenergizovaný prívesok na ochranu pred kliešťami a blchami, nie len pre zvieratá*... Neobsahuje žiadne jedovaté látky ...

● až 2 roky ochranný účinok

● vode odolný

● bez zápachu

● pre krátko i dlhosrsté zvieratá

● neobsahuje žiadne jedovaté látky

● deťom neškodný

● vhodný i pre šteňatá

Ako porozumieť tomu, čo v skutočnosti ale nevidíme Tak ako u homeopatických prípravkov, nevidíme bioenergetický náboj, pričom je potvrdený ich pozitívny účinok, tak sa v posledných rokoch (uvedenie na trh v r. 2000) potvrdzuje tiež účinnosť tic – clip.

Čítať ďalej...

V Bratislave je travič psov, traja uhynuliV bratislavskej Petržalke sa v uplynulých dňoch otrávilo niekoľko psov.

Silvia Čaňová zo Slobody zvierat povedala, že od stredy im psičkári nahlásili približne desať prípadov otravy a vedia už o troch uhynutých psoch.
Obyvatelia v stredu večer informovali Slobodu zvierat, že na viacerých miestach je v tráve rozsypaná otrava, ktorá vyzerá ako psie granule.
Ochranári podľa informácií od ľudí odhadujú, že jed je rozsypaný v okolí ulíc Černyševského, Farského, Wolkrovej, Vavilovovej a Pifflovej, Vlasteneckého námestia a v Sade Janka Kráľa.

Čítať ďalej...

Psy žiarlia, rovnako ako človekChristine Harrisová, psychologička na Kalifornskej univerzite v San Diegu, sa hrala s dvojicou kólií u svojich rodičov. Vtedy si uvedomila, že ich správanie by možno stálo za riadny vedecký výskum.
„Všimla som si, že keď som svoju pozornosť venovala obom naraz, hladkala ich a rozprávala sa s nimi, nechceli sa o mňa deliť,“ spomína pre magazín National Geographic. „Odtláčali si navzájom hlavy spod rúk tak, aby ležali obe moje dlane na jedinom zvierati. A to robili oba psy.“
Harrisová sa preto rozhodla, že experimentálne preskúma správanie týchto priateľov človeka a ukáže, ako to je s ich žiarlivosťou.

Čítať ďalej...