A A A
LESNÍCKE DNI v Bratislave
Ak máte radi prírodu, tak dnes nevynechajte Lesnícke dni 2017 na Partizánskej lúke. Lesnícke dni sú najväčším celoslovenským podujatím organizovaným lesníckymi inštitúciami na Slovensku.

Organizátori si pre návštevníkov pripravili zaujímavý program, v hode brvnom môžete vyhrať napríklad bicykel. Deťom pomocou hier a súťaží o ceny predstavia les, budú ich učiť spoznávať dreviny, živočíchy, prácu lesníkov a ochrancov prírody. Od 9.30 h sa môžete zúčastniť hodinového kurzu spoznávania vtáčieho spevu (zraz na zástavke autobusu č. 43 - Železná studnička), od 11.00 h je zas naplánovaná zmyslová prechádzka (zraz pri vatre na Partizánskej lúke). Na tejto prechádzke sa prejdete po známych miestach, no ukážu vám, ako ich môžete vnímať inak ako doteraz, so zapojením iných zmyslov (zraz pri vatre na Partizánskej lúke).

O 13.00 h sa zas môžete vybrať na exkurziu, pri ktorej spoznáte stromy v lese (zraz pri vatre). Akciu moderuje Jožo Pročko, o náladu sa má postarať skupina Bullet Holes.
To však nie je všetko, čakajú vás aj aktivity ako voľby miss drevina, hod brvnom, skákanie v nafukovacom hrade, môžete sa niečo dozvedieť o včelárstve, sokoliarstve či pozrieť si ukážku poľovníckych psov.

LESNÍCKE DNI v Bratislave
23. APRÍL 2017 - BRATISLAVA, PARTIZÁNSKA LÚKA

9.30 - 16.00 Predstavenie lesa deťom pomocou hier a súťaží o zaujímavé ceny, spoznávanie drevín, živočíchov, práce lesníkov a ochrancov prírody.

9.30 - 10.30 KURZ POZNÁVANIA VTÁČIEHO SPEVU V LESE Zraz záujemcov je na Železnej studničke. Organizuje Watching.sk.

11.00 - 12:30 ZMYSLOVÁ PRECHÁDZKA „Čo takto prejsť sa po možno známych miestach, ale vnímať ich trocha inak a možno inými zmyslami, než ako sme bežne zvyknutí?” Organizuje Daphne. Zraz je pri vatre na Partizánskej lúke.

13.00 - 14.00 EXKURZIA „POZNÁŠ STROMY V LESE?” Organizujú Mestské lesy v Bratislave. Zraz je pri vatre na Partizánskej lúke.

15.00 VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ, ŽREBOVANIE CIEN

15.30 ZAPÁLENIE VATRY

Slávnostné ukončenie programu.
Vyhodnotenie súťaže a rozdanie cien výhercom.
Moderátor: Jozef Pročko
Koncert: skupina Bullet Holes

10.00 - 16:00 KAMZÍK SEDAČKOVÁ LANOVKA KAMZÍK - SNEŽIENKA

Lanové centrum LANOLAND na Kamzíku
Sedačková lanovka Kamzík - Snežienka

Top aktivity

  • MISS DREVINA - voľba najkrajšej lesnej dreviny
  • HOD BRVNOM
  • HOD BRVIENKOM
  • SKÁKANIE V NAFUKOVACOM HRADE
  • SKÁKANIE NA TRAMPOLÍNE
  • Včelárstvo – Dušan Dedinský
  • Sokoliarstvo – Mgr. Pavel Michal
  • Biofarma – Stupava
  • Drevorezba s motorovou pílou
  • Kynológia – ukážka poľovných psov

 

No Internet Connection