A A A

Málokto vie, že v areáli automobilového okruhu Slovakia Ring – Orechová Potôň vyrástla malá zoologická záhrada. Ani by sme vám to nemali vyčítať, keďže táto zoo vznikla v júni 2016, takže je pomerne mladá. Celý tento projekt vznikol na záchranu zvierat z cirkusov, ktorým sa snaží vybudovať spokojný a šťastný život.

Medzi prvými a hlavnými atrakciami tejto novovzniknutej zóny oddychu patria levy. Levy tvoria harmonickú svorku, ktorá si užíva život bez trápenia v cirkusoch. Zachránené sú hlavne levy z cirkusu Humberto. Medzi ďalšie lákadlá tohto parku patrí snežný leopard, ktorý je mimoriadne vzácny a na Slovensku ho už v inej zoologickej nenájdete.  Medzi inými zvieratami tam nájdete aj geparda, papagáje, korytnačku, klokana alebo dokonca lemury.

Vo výbehu pre kopytníkov nájdete somáriky, spoznáte zblízka zebru, pohladkáte si lamu alpaku a do toho všetkého vás budú večne prenasledovať dotieravé kozy. Každé z týchto zvierat je možné aj kŕmiť po zakúpení krmiva za symbolické euro.

Pokiaľ majú levy dobrú náladu, za poplatok sa dá s nimi urobiť fotografia, prípadne sa s nimi naťahovať o hračky. Stále neviete kam na výlet s deťmi alebo bez nich? Vyskúšajte zoologickú záhradu Malkia Park.

Otváracie hodiny:

od 1. mája do. 30 septembra:

  • pondelok – utorok zatvorené
  • streda – nedeľa od 10:00 h do 18:00 h

———————————————

od 1 októbra do 30 apríla:

  • pondelok – utorok zatvorené
  • streda – nedeľa od 10:00ch do 16:00ch

VSTUPNÉ

Osoba staršia ako 1 rok 3 €
Dieťa do 1 roka zdarma
Seniori (osoby staršie ako 60 rokov) 2 €
ZŤP + jedna sprievodná osoba 2 + 2 €
Rodinná vstupenka (2 rodičia, 2 deti do 12 rokov) 11 €
Skupinová zľava – každá 15. osoba zdarma
Učiteľský sprievod k skupine žiakov nad 15 účastníkov zdarma


Adresa: Orechová Potôň - Lúky, Areál okruhu Slovakia Ring, 930 52 Orechová Potôň
Telefón: 0918 610 645

 

No Internet Connection