A A A
Ako meno tohto ekoparku napovedá, jeho návšteva je prakticky zaručením strávenia pohodových a pokojných chvíľ. Nakoľko sa nachádza na území niekdajšieho koryta Čiernej Vody neďaleko Sládkovičova v okrese Galanta, je v ňom zeleň úzko prepojená s vodnými plochami, čo umožňuje venovať sa športovému alebo rekreačnému rybolovu.

Ekopark Relax vznikol obnovou starého koryta Čiernej vody. Nie je tomu tak dávno, kedy tu miesto čistej vody plnej života bola len zelina, nánosy bahna, odpadu, smetí a všade prítomný sírovodík.
Toto miesto, ktoré malo dokonca aj dva veľké drevené mlyny, bolo v dobe socializmu zrušené a znehodnotené takmer navždy. Našťastie existujú ľudia ako p. Karol Lakatoš, Ladislav Takáč a mnoho priateľov, ktorí milujú prírodu. Nový majiteľ sa za pomoci priateľov rozhodol spraviť niečo nielen pre súčasnú, ale najmä pre budúce generácie. Rozhodol sa tomuto miestu opäť vdýchnuť život, pokúsiť sa obnoviť prírodu, vyčistiť nielen korytá, ale aj celé okolie, obnoviť zeleň...

Neskutočné hodiny dlhej a poctivej práce ukazujú, že to malo a stále má význam. Teraz sa môžete prechádzať po krásnej prírode, hrať sa na udržiavanom trávniku, obdivovať zvieratá všetkých druhov.

Nie len pre rodiny s deťmi sú tu k dispozícii naše zvieratá. Veď kde inde sa môžu deti z blízka pozrieť na bažantov, divé svine,
muflony, srny, a samozrejme omnoho viac, nezabúdajme ani na bohatú faunu, ktorú tu máme. Aj pri nej sa deti môžu učiť
pomenúvať rastliny a stromy.

V našej novo vybudovej reštaurácii nájdete nielen dobré jedlo a pitie, ale najmä pokoj a súkromie. Všade okolo cítiť krásnu vônu dreva a živice. Hlavne v zime pri praskaní dreva v krbe je to vážne úžasné. V reštaurácii dokážeme pohodlne usadiť až 45 dospelých hostí a na krásnej terase ktorá je súčasťou reštaurácie sa aj vďaka novému agátovému nábytku zmestí 20 ľudí.

Nevieme ako slovami opísať ten krásny pocit, keď sedíte na našej terase priamo nad vodou, pod vami vidíte, ako voda žije a ako rybky naháňajú potravu, všade okolo krásna príroda a vy si vychutnávate dobré jedlo, alebo len tak dobrú kávičku s priateľmi. Asi sa to ani opísať nedá a treba to prísť zažiť na vlastnej koži.

Reštaurácia je v prevádzke počas celého roka od 10:00 do 21:00, pri väčšom záujme návštevníkov je samozrejme možné otváracie hodiny aj posunúť. Ak chcete usporiadať príjemné rodinné posedenie, alebo rodinnú oslavu, neváhajte nás prosím kontaktovať, veľmi radi vám vyjdeme v ústrety.