Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov

Slovenské národné múzeum-Prírodovedné múzeum Bratislava 12. marca 2016 o 9.00 sprístupnilo výstavu Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov.Výstava na Vajanského nábreží 2 v Bratislave potrvá do 26. júna 2016.

Prírodovedné múzeum v spolupráci s firmou ARANEUS z Poľska pripravilo návštevníkom výstavu, ktorá po veľkých úspechoch v prírodovedných múzeách v celej Európe zavítala do Bratislavy.

Prírodovedné múzeum - Slovenské národné múzeumMedzi viac ako 40 živými exemplármi, prezentovanými na výstave, možno vidieť napr. aj snovačku jedovatú (Lathrodectus mactans), známejšiu pod názvom „čierna vdova", najväčšieho pavúka sveta vtáčkara Theraphosa stirmi , či škorpióna obrovského (Pandinus imperator).

Terárium, insektárium - teraristika pre všetkýchVýstava je určená širokej verejnosti, pre všetky vekové kategórie. Uzavreté sklenené teráriá sú bezpečné a umožňujú fotografovanie a filmovanie prezentovaných exemplárov z malej vzdialenosti. Informačné tabule umožňujú spoznať tieto živočíchy a ich dôležitú úlohu, ktorú zohrávajú v prírode. Výstava ponúka neopakovateľnú príležitosť konfrontovať realitu s nesprávnymi a mylnými názormi na tieto krásne a užitočné živočíchy.

Organizátor: Slovenské národné múzeum-Prírodovedné múzeum Bratislava a ARANEUS Poľsko. Trvanie výstavy: 12. 3. 2016 – 26. 6. 2016. Miesto konania: sídelná budova SNM, Vajanského nábr. 2, Bratislava. Autori projektu a scenára: Krzysztof Wysocki, Jacek Pacyna, Sebastian Wadycki. Spoluautor projektu: RNDr. Vladimír Janský