26.-27. 11.2016 pri celoštátnejtnej výstave SZCH-Vyšegrád

Účel a cieľ:

Obnoviť tradíciu súťažných medzinárodných výstav chovateľov králikov v strednej Európe. Predpoklad konania v rokoch, kedy sa nekonajú výstavy EE s rotáciou v zapojených krajinách.

 

Súťažné podmienky:

 

 • Každý štát vystaví 15 (v budúcnosti 30) štvorčlenných kolekcií králikov, z ktorých sa bude do súťaže započítavať 50 najvyššie ohodnotených kusov. Každý štát si doma vyberie reprezentačný súbor tak, že z jedného plemena a farebného rázu môžu byť prihlásené maximálne 2 štvorčlenné kolekcie.
 • V kolekciách musia byť králiky jedného plemena a farby oboch pohlaví vo veku do 6 rokov v súlade s výstavami EE. Všetky králiky sa budú posudzovať ako dospelé.
 • Celá expozícia bude umiestnená samostatne pri národnej výstave
 • usporiadateľskej krajiny.
 • Kraliky budú usporiadané v kolekciách spločne podľa poradia plemien vo vzorníku EE.
 • Pred naskladnením sa zistí a zapíše ich hmotnosť a kontaktná osoba odovzdá usporiadateľom zoznam svojích králikov s číslom klietky, pohlavím, plemenom, farbou a tetovaním.
 • Pri vážení sa v oboch ušniciach prepíše vodou nezmývateľnou fixou číslo klietky.
 • Na oceňovacom lístku bude napísané číslo klietky, pohlavie, plemeno a farba.
 • Tetovanie sa dopíše hneď po ukončení ocenenia.
 • Posudzovať podľa vzorníka EE budú posudzovatelia systémom A, B, C, D, E... striedavo zo všetkých oficialne a plne zapojených krajín po 1-2 (cca. 60ks na jedného posudzovateľa). V prípade, že krajina nedodá posudzovateľa, nahradí ho posudzovateľ z usporiadajúcej krajiny.
 • Súpisové hárky vyplnia posudzovatelia spolu a pridelia tituly. Vždý pri rovnosti bodov sa porovnavajú zvieratá v jednotlivých poziciách, tak ako na výstavách EE. Pri absolútnej zhode v poziciách kolektív posudzovateľov rozhodne o poradí. Do týchto hárkov usporiadatelia doplnia tetovanie králikov.

 

Súťaží sa o nasledovné tituly:

1. Interkanin šampión. Ziská najvyššie ocenený králik z plemena a farebného rázu, ktorý dosiahne min. 95 bodov a je vybraný z minimálne 3 prihlasených štvorčlenných kolekcií, najmenej z 2 štátov. Ak bude takúto skupinu tvoriť 6 kolekcií, ziskavajú tituly Interkanin šampión aj najlepší samec a samica (min. 95 bodov).

2. Národný šampión. Za rovnakých podmienok, ak sú prihlásené min. 2 kolekcie hoci aj z jendého štátu.

3. Interkanin majster. Získa najvyššie ocenená kolekcia v plemene a farebnom ráze, ak dosiahne min. 378 bodov, so všetkými jednotlivcami min. 94,0
bodov a ak sú prihlásené min. 3 kolekcie z 2 štátov.

4. Národný majster. Za rovnakých podmienok, ak sú prihlasené min. 2 kolekcie hoci aj z jedného štátu.

5. Víťaž Interkanin. Putovný pohár pre expozíciu štátu s najvyšším súčtom bodov za započitané králiky. Po 3 víťazstvách jedného štátu zostáva v trvalom vlastníctve a súťaží sa o nový pohár.

Keď sa v budúcnosti zväčší veľkosť národných expozícií z 15 kolekcií na 30 kolekcií, tieto podmienky sa upravia.

Bližšie informácie o výstave INTERKANIN 2016 podá Ing. Miloš Supuka – 0905 727 515,  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.