Africký slimák - achatina fulica

Pridať do obľúbených
Cena: 2,00
Kontakt 0111222333
Nezabudnite spomenúť že voláte z iFauna.sk
pridané 12-04-2018 19:19
Uravené: 12-04-2018 19:19
Pridal
Neregistrovaný inzerent

Popis

Ponúkam na predaj krásne mladé suchozemské africké slimáky (veľkosť ulity cca 2cm) po rodičoch lissachatina fulica hamilei albino body (t.j. hnedá ulita, biela noha), a lissachatina fulica hamilei rodatzi albino body (t.j. žltá albino ulita, albino ulita). Z vlastného chovu. Cena za jedného afrického slimáka druhu Lissachatina fulica hamilei (rodatzi) albino body (s BIELOU NOHOU) je 2€ - uprednostňujem odber minimálne dvoch slimákov, nakoľko sú to veľmi spoločenské zvieratá. 

Africké slimáky sú nesmierne nenáročné na chov a čas, mierumilovné zvieratká ktoré nevedia ublížiť, vhodné pre začínajúcich chovateľov, čiže aj pre detičky a pre alergikov. Nesmrdia, vypúšťajú výnimočne málo slizu, ktorý je navyše liečivý a pomáha pri rôznych kožných problémoch, ako ekzémy, psoriázy... V dospelosti ich ulita dorastá do dĺžky cca 10-15cm. Neutečú. :) :) :) 

KŔMENIE
Sú bylinožravce, najradšej majú ľadový šalát a uhorku, no pochutia si na akejkoľvek zelenine či ovocí (šupky, odrezky), tiež papajú aj púpavové listy. NIKDY netreba zabudnúť na sépiovú kosť, aby rastúca ulita mala dostatok vápnika (pri nedostatku sépiovej kosti - vápnika, si slimáky zvyknú okusovať vlastnú ulitu a dochádza k deformáciám a poruchám rastu). 

CHOVNÉ PODMIENKY
Tieto slimáky chováme najčastejšie v plastových boxoch (kde je nutné spraviť niekoľko dierok z vrchu, aj z bokov na cirkuláciu vzduchu) alebo v teráriách, o rozmeroch pre jedného dospelého slimáka cca 15 litrov. Africké slimáky potrebujú vlhké prostredie, preto na dno nasypeme vlhký kokosový substrát (lignocel), pridáme jednu nízku misku na jedlo, druhú nízku misku na vodu (pozor, výška hladiny musí byť primeraná, a to max po výšku nohy slimáka, aby sa im nedostala do dýchacieho otvoru).
Inak tieto slimáčiky sa veľmi radi kúpu, najradšej pod slabým prúdom vlažnej tečúcej vody. Tieto slimáky nepotrebujú žiadne vyhrievanie, postačí im izbová teplota. Raz denne, najlepšie večer, rosíme chovnú nádrž (keďže potrebujú vlhké prostredie) a zbierame exkrementy. 

Stručne som popísala chov týchto slimákov, no na internete je mnoho ďalších, užitočných informácií a rád. S chovom rada poradím. Na fotkách sú aj rodičia slimáčikov. :) 

V prípade Vašej dovolenky slimáky vedia prežiť niekoľko dní, stačí im nechať vlhký substrát, vodu, dostatok zeleniny, sépiovú kosť. So slimákmi manipulujeme opatrne, nikdy ich neťaháme od podkladu za ulitu (môžeme ju vytrhnúť a slimáka zabiť), vždy ho podložíme prstom a jemne odlepíme od podkladu.
Napíšte nám rozmer a my ho nacníme. Tel: +421915272027

Špecifické detaily inzerátu

Transakcia Predaj
Stav Nový
Spôsob dodania Odoslanie - Odvoz
Inzerent Občan

Mesto


Košice

Detail inzerátu

Číslo inzerátu: 6531
Zobrazené: 406
Inzerát expiruje: 11-07-2018 19:19

Komentáre

Vyhľadávanie